Kohtumised veteranidega

Alustame veteranide kuul uue üritustesarjaga “Vabadus kui meie suurim varandus”, mille käigus noored saavad kohtuda sõjaveteranidega, kes on kaitsenud Eesti vabadust mujal sõdides.

Sarja esimeses osas vaatame esmalt Levila lühidokumentaali Ukrainas sõdinud eestlasest ja seejärel kuulame veteranide isiklikke lugusid erinevatest sõjakolletest.

Millal: 29. aprillil kell 14.00

Kellele: NoVa arutelud on mõeldud eelkõige 14-19aastastele noortele

Oluline info: arutelust osavõtt on tasuta, aga palume end kirja panna siin

Keda riigikaitseteema rohkem huvitab, soovitame tutvuda ka NoVa samanimelise kursusega “Vabadus kui meie suurim varandus”.

Kursuse loomist ja üritustesarja toetab Eesti Vabariigi kaitseministeerium.

NoVa arutelu: mitte minu tagaaias!

Kutsume keskkonnateemadest huvituvaid noori 10. mail kell 16 Vabamusse filmilinastusele ja arutelule.

Vaatame Levila ja Marianne Kõrveri filmi “Trail Baltic. Väljasõit rohelisse”, mis jälgib Hanna Samosoni retke mööda Rail Balticu tulevast koridori. Sel teel kohtab ta inimesi, kelle elu saab olema tulevase raudteega lahutamatult seotud.

Filmi vaatamise järel arutleme filmi autori Marianne Kõrveri ja Levila looja Daniel Vaarikuga, kuidas rääkida keerulistest teemadest, kus suured tehnoloogilised ideed põrkuvad sooviga säilitada midagi, mis on kellelegi meist ülimalt tähtis. Samahästi võime rääkida ka Nursipalu harjutusväljakust, Saaremaa tuuleparkidest, Emajõe äärsest tselluloositehasest. Tuumajaama võiks ju rajada kuhu iganes, ainult mitte minu tagaaeda?!

Noorte Vabamu arutelud on tasuta, aga kuna kohtade arv on piiratud, siis palun pane end kirja siin