Vabakava etendus

…SÕNAVABADUS…vabadus tegutseda ja mõelda…vabadus TULLA ja MINNA, olla ja tahta…vabadus unistada…VABADUS armastada oma lähedasi ja kodumaad…ilma piirideta…TUNDA END VABALT…

Vabadus ja selle säilitamine on saanud kõige tähtsamaks asjaks, millele oma tegudes igapäevaselt keskenduda. Kuidas aga rääkida lastele vabadusest? Mida see tähendab? Kuidas vabadust hoida? Milline inimene on täiesti vaba ja kas mõnusam on olla vaba piiride sees või piiridest väljas? Ja mis saab siis, kui oled äkki oma vabadusest ilma jäänud? Need on küsimused, millele otsitakse lavastuses mänguliselt vastuseid.

“Vabakava” on publikut kaasav rännaklavastus lastele, mis jutustab vabadusest ja piirangutest läbi erinevate vaatenurkade. Lavastus kulgeb mööda Vabamu erinevaid ruume ja uurib, kuidas tajuda vabadust kogu kehaga ja kõikide meeltega. Trupp avab vabaduse mõistet lastepäraselt, puudutades allegooriliselt ka Eesti vabaks saamise lugu.

Autor ja dramaturg: Piret Jaaks
Lavastus ja etendajad: Christin Taul, Tiina Mölder, Helen Reitsnik, Simo Kruusement
Helilooja: Liisa Hirsch
Kostüümikunstnik: Keili Retter
Valguskujundaja: Rommi Ruttas

Toimumiskoht: Vabamu

Sihtgrupp: “Vabakava” lavastus on sobilik lasteaia viimase rühma lastele, kooligruppidele vanuses 7–13 ning peredele või sõpruskondadele. Kuna lavastus on tajutav keha ja meeltega ning selles on vähe sõnalist osa, siis igas vanuses laps mõistab seda vastavalt oma kogemustele ja teadmistele.

Tellimine: Etendusi omale sobivaks kuupäevaks saab tellida kirjutades broneering@vabamu.ee. Lisainfo telefonil 668 0250.

Pilet: 15 €/õpilane, õpetajad tasuta. Hind sisaldab ka muuseumikülastust.

Lavastust kirjeldav artikkel Postimees Juunioris.
Piret Jaaks lavastusest Vikerraadio saates “Huvitaja“(36. minut).
Artikkel Pealinnas.
Tutvustus ERRi portaalis.
Saade Pulss R2-s.

Lavastuse loomist toetas Eesti Kultuurkapital.

Foto: Aron Urb