Paljude raadiokuulajate lemmiksaade Ööülikool otsis erinevatel aastaaegadel Eestimaa erinevatest nurkadest üles juba raadiost tuttavad õppejõud, kes jutustavad seekord kaamera ees eelkõige lastele mõeldud huvitavaid ja harivaid lugusid.
Esimesel rännakul leiavad lapsed Muhumaalt sumiseva õunapuu alt üles hobimesinik Hannes Praksi, kes räägib mesilaste imedemaailmast:
https://www.ylikool.ee/rannakud/laste-ooulikooli-rannakud-muhumaal-hannes-praks-mesilased
Järgmisena minnakse Kesk-Vigalasse, Velise jõe äärde, tallu, mida on suure armastusega Reemannide poolt üles ehitatud 19. sajandi esimesest poolest alates. Praegu on Lõo talu koduks vanaema Ainole ja onu Jaagule, ning maakoduks vanaema 11 lapselapsele ning nende järeltulijatele. Külalistega liitub japanoloog Alari Allik, kes toob noorte ellu mõiste taoism, koos kulgetakse läbi suve päeva ja öö.
https://www.ylikool.ee/rannakud/laste-ooulikooli-rannakud-vigalas-alari-allik-elu-kasutusjuhend
Kolmandas osas sõidavad lapsed rongiga Aegviitu, kus lähevad matkale koos matemaatik Kristjan Korjusega, kes räägib looduse näidete varal isesarnasusest ja kuidas herneterast võib saada lõpmatus:
Neljandas osas käivad lapsed ringi Tartus, kus kirjanik Mikä Keränen näitab Supilinna vaatamisväärsusi, näitleja ja tõlkija Peeter Volkonski oma raamatukogu ning üheskoos musitseeritakse Silver Sepaga:
https://www.ylikool.ee/rannakud/laste-ooulikooli-rannakud-tartus-peeter-volkonski-tolkimisest
Viiendas osas läheb kamp Ööülikooli noori tudengeid lähevad Setomaale külla helilooja Helena Tulvele ja dirgent Jaan-Eik Tulvele. Koos õpitakse kuulama hääli ja helisid meie ümber – milline on see igapäevamuusika, mis meid kõikjal saadab:
Fotodel hetked Ööülikooli rännakute salvestustelt.