Hüppelaud suvekool

Tahad suvel teha midagi muud kui iga päev lõunani magada?

Päike, tuul ja vesi… pole enam juulis sõbrad kolmekesi?

Ei jaksa augustis enam kooli algust ära oodata?

Kui need on ka Sinu mured, siis lahenduseks on Hüppelaud suvekool, mis pakub sisukamat võimalust suvel midagi korda saata.

Juba seitsmes Hüppelaud suvekool ootab 14-19aastasi tehnoloogiahuvilisi tänavu 30. juulist 4. augustini kood / Jõhvis, et ehitada oma idee valmis tooteks ning õppida parimate mentorite juhendamisel tehnoloogiamaailmas vajalikke oskusi.

Hüppelaua jooksul on Sul võimalus:
– Meeskonnas töötades ehitada startup-keskkonnas toodet;
– Valida endale sobiv roll ja õppida programmeerimist, disainimist ja toote ehitamist;
– Kogenud mentoritega koos töötada ja omandada pärismaailma kogemusi erinevatest valdkondadest.

70 noort omandavad viie päeva jooksul baasteadmised ja praktilised oskused veebiarenduse, disainmõtlemise ja tehisintellekti vallas. Lisaks esinejatele ja töötubadele külastatakse tootmisi ja avastatakse Ida-Virumaa loodust. Suvekool on kõikidele osalejatele tasuta!

Kui tunned, et tahad lahendada koos teiste aktiivsete noortega mingit olulist probleemi enda elus või maailmas laiemalt, siis:

Varasemate osalejate soovitused

Reti Eedra, Hüppelaua osaleja 2020, õpilasfirma Marie asutaja:
“Hüppelaud oli ümberringi mega lahe ja arendav kogemus. Programmi vältel õppisin palju nii iseenda kohta kui ka sain hulga uusi teadmisi krüptovaradest veebilehearenduseni. Kõige vingem oli, et programmi lõpuks oli meil reaalselt ette näidata töötav prototüüp, mille olime teinud täiesti ise! Programmi vältel mõistsin paremini oma potentsiaali ning jäi tunne, et absoluutselt kõik on võimalik, ja kes teab, võibolla loon just mina (või sina ;)) järgmise Eesti ükssarviku!”

Andrius Matšenas, Hüppelaua osaleja 2018-19, mentor 2020 ja 2023:
“Kui sa tahad maailmas midagi suurt ja lahedat korda saata, siis Hüppelaud on parim esimene samm. Lisaks praktilistele oskustele õpetas Hüppelaud mulle mõtteviisi, et startup ei alga äriplaanist või Exceli tabelist, vaid tootest ning isegi selle prototüübist. Ja selleks ei ole vaja sadu inimesi ja miljoneid eurosid, vaid piisab 5 päevast, mõnest aktiivsest tiimikaaslasest, paarist andekast mentorist ning keskkonnast, kus loovus ja parimad ideed võidavad – ning seda kõike Hüppelaud pakubki. Hüppelaud on üks peamisi põhjuseid, miks ma olen aastate jooksul õppinud vajalikke tehnoloogiaoskusi prototüüpimiseks ning miks töötan tänasel päeval ka tootearendajana startup-sektoris.”

Grete Paat, Hüppelaua osaleja 2017 ja 2018:
“Ma osalesin kõige esimesel Hüppelaual 2017, kui ma olin 15aastane. See oli minu esimene prototüüpimise kogemus, mis tekitas selle valdkonna vastu suuremat huvi. Kaks aastat hiljem osalesin uuesti ja siis me ehitasime oma tiimiga VR-klassiruumi ohutute keemiakatsete tegemiseks. Nüüd õpin Tartu Ülikoolis arvutitehnikat ja olen startupi Konnekt kaasasutaja.”

Aita meil korraldada veel ägedamat suvekooli!

Hüppelaud on 2017. aastast toimuv tasuta suvekool, mis toimib tänu suurepäraste mentorite ajalisele panusele ning rahaliste toetajate abile. Pea kõigil aastatel on oma aega ja teadmisi jaganud Mikk Olli, Alvar Lumberg, Sander Tammer ja Kaarel Reinvars. Läbi aegade on suurima rahalise toega panustanud Wise, Startup Estonia ja Eesti Teadusagentuur. Suur-suur aitäh kõigile, kes nõu ja jõuga abis olnud!

Ka Sina saad anda oma panuse:

  • Kui tunned, et Hüppelaua missioon Sind kõnetab ja Sul on suvel nädal aega panustada, tule mentoriks! Kirjuta oma soovist: ede@vabamu.ee
  • Kui tahad toetada rahaliselt, siis palun tee ülekanne märksõnaga “Hüppelaud”:

EE857700771001985000
SA Kistler-Ritso Eesti

Suur aitäh!

Suvekooli korraldajad

Hüppelaud suvekool sünnib tänu järgmistele inimestele:

Natali Mutli
Natali õpib Amsterdami ülikoolis ärianalüütikat ja täiendab end kõikvõimalikel kursustel, näiteks hiljuti läbis praktilise AI-koolituse. Ta on kooli kõrvalt ametis ASIF Ventures’is, et aidata tudengitest ettevõtjatel saada riskikapitaliraha, ning on juhendajaks Mentornaudis. Tema suureks kireks on ürituste korraldamine ja maratonijooks.

Mihkel Jesse
Mihkel on Hüppelaual korduvalt osalenud nii tiimiliikme kui mentorina ning olnud tehniline abiline @koodjohvi sprindil. Koos sõpradega korraldas ta eelmisel suvel ka Orissaares Illiku laiul Enter Bootcampi, kus pandi põhirõhk programmeerimisoskuste kasvatamisele ning ettevõtjate töötubadele. Mihkel õpib Tartu ülikoolis matemaatikat ja leiab selle kõrvalt piisavalt energiat, et korraldada Hüppelaua ja Enter Bootcampi ühist suvekooli.

Lii Schmidt
Lii õpib andmeteadust Eindhoveni tehnoloogiaülikoolis ja on seega eriti huvitatud oma silmaringi laiendamisest analüütika ja otsustusprotsesside vallas. Kuna Lii tahab end pidevalt täiendada erinevate oskuste ja teadmistega, on tal töökogemusi nii süsteemianalüütiku, laboriassistendi kui andmetöötlejana. Liile meeldib ka koodi kirjutada ja ta on läbinud häkkerikursused nii Püütonis kui SQLis.

Sander Tammer
Sander Tammer juhib Sander Eesti suurimas raamatuketis Rahva Raamat mobiiliäppide arendust, tema käe all on sündinud e-poe ja audioraamatute äpp. Esimesest Hüppelauast alates on Sander leiutanud erinevaid tooteid nagu nutikas seljakott kuni mobiilimängudeni välja. Igal nädalal leiab ta lisaks veel kümme tundi jalgrattasõiduks, seda nii maanteel kui maastikul.

Maria Heinsar
Maria osales esimest korda Hüppelaual 8. klassi õpilasena 2017. aastal Tartus, kus ehitas valmis põneva ja hariva füüsikavalemite mängu PowerDomino. 2018. aastal juhtis Maria juba järgmist meeskonda GoLunch, ehitades keskkonda, mis viis lõunasöökide vormis kokku ühiste huvidega inimesi. Nüüd on Maria Itaalias ESCP Business Schooli tudeng ja aitab oma ammendamatu energia abil tänavust Hüppelauda korraldada.

Kaarel Reinvars
Kaarel asus juba 10-aastasena omal käel programmeerimist õppima ning on iseõppimiskeskkondades selgeks õppinud mitu keelt. Praegu töötab ta suunamudijatele teenuseid pakkuva platvormi Modash full-stack-arendajana, ja hobi korras ehitab Arduino ja Raspberry Pi abil töötavaid seadmeid. Kaarel on läbi teinud ka nö skydive pitchi ehk esitlenud investoritele oma toodet lennukist langevarjuga alla hüpates.

Ede Schank Tamkivi
Ede on olnud Hüppelaua juures alates selle algusest 2017. aastal. Ede on Vabamu haridusprogrammide tootejuht, arendades iseõppimisplatvormi ja üritustesarja Noorte Vabamu. Varem on ta juhtinud noortele suunatud tehnoloogiaharidusprogramme pakkuvat MTÜd Eesti 2.0 ning kuulub uudse lähenemisega tehnoloogiakooli kood / Jõhvi asutajateringi. Hariduselt on Ede ajakirjanik ja antropoloog ning on varem töötanud teles, raadios ja mitmes ajalehes.