Hüppelaud kevadkool

[vc_row full_width=”stretch_row_content_no_spaces” bg_type=”image” parallax_style=”vcpb-fs-jquery” parallax_sense=”60″ css=”.vc_custom_1613667556782{background-color: #ffffff !important;}” el_class=”fw4 mouse-hover-animation”][vc_column css_animation=”fadeInUp”][vc_row_inner][vc_column_inner el_align=”left” width=”1/3″ offset=”vc_hidden-sm vc_hidden-xs”][dt_sc_image align=”alignleft” url=”23343″ class=”left-bg-img”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″ offset=”vc_hidden-sm vc_hidden-xs”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″ offset=”vc_hidden-sm vc_hidden-xs”][dt_sc_image url=”23347″ class=”right-bg-img”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”default_no_spaces” css=”.vc_custom_1613667398528{padding-top: 40px !important;padding-bottom: 60px !important;}” el_id=”home”][vc_column width=”1/6″][/vc_column][vc_column width=”4/6″][vc_custom_heading text=”Hüppelaud kevadkool” use_theme_fonts=”yes” el_class=”vcr_heading-right”][vc_column_text]Mis? – Kevadkool tehnoloogiahuvilistele eesti ja ukraina noortele

Millal? – 25.-27. aprillil 2022, iga päev kl 10-18

Kus?Vabamus (Toompea 8b, Tallinn)

Hüppelaud on 14-19-aastastele Eestis elavatele noortele suunatud tehnoloogiakool, mille eesmärk on kasvatada noortes ettevõtlikkust ja huvi tehnoloogia vastu läbi elulise käed-külge programmi. Hüppelaud julgustab õpilasi meeskonnas töötama, infot koguma ja töötlema, kriitiliselt mõtlema, ning otsima oma ideedele teaduslikult testitavaid praktilisi väljundeid, kasutades selleks kaasaegseima tehnoloogia abivahendeid ning saades julgustust ja tuge mentoritelt sellistest tuntud Eestist alguse saanud ettevõtetest nagu näiteks Wise, Bolt, Veriff, Testlio ja Starship.

Tänavu soovime anda üritusele senisest veelgi rahvusvahelisema mõõtme ning kutsuda Ukraina noori koos Eesti eakaaslastega ühises meeskonnatöös tooteid ehitama. Segatiimides koos probleemi lahendamise kallal töötades ja omavahel inglise keeles suheldes saab iga osalev Eesti noor võimaluse luua pikaajalisi sõbrasuhteid Ukraina eakaaslastega, aidates viimastel nii ka siinsetes oludes paremini kohaneda ning saada osaks siinsest startup-ökosüsteemist.

Kolme päevaga sai valmis kolm ägedat toodet:
✅ koolitoidu hindamise rakendus Yedu
✅ eneseabi meeldetuletuste rakendus ReMindMe
✅ kuumade jookide temperatuuriandur iHot
Suur tänu suurepärastele mentoritele ja tublidele osalejatele, kohtume pearselt juba suvekoolis Hüppelaud!

[/vc_column_text][vc_row_inner css=”.vc_custom_1491031788614{padding-top: 50px !important;}”][vc_column_inner width=”1/3″][dt_sc_iconbox type=”type5″ icon_type=”fontawesome” icon=”” title=”Veeda kevadvaheaeg sisukalt” subtitle=”Tule kevadkooli” class=”no-icon-bg” link=”url:%23|title:Read%20More||”]Mõtle välja mingi probleem, millele tahaksid heade mentorite juhendamisel lahendust otsida, ja pane end kirja[/dt_sc_iconbox][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][dt_sc_iconbox type=”type5″ icon_type=”fontawesome” icon=”” title=”Toeta Hüppelauda” subtitle=”Soeta toetajapilet” class=”no-icon-bg” link=”url:%23|title:Read%20More||”]Kevadkoolis osalemine on tasuta, aga soovijad saavad ettevõtmist toetada  Eventbrite’i keskkonnas ning saavad tänuks kutse kevadkooli lõpudemole[/dt_sc_iconbox][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][dt_sc_iconbox type=”type5″ icon_type=”fontawesome” icon=”” title=”20 alla 20aastast” subtitle=”Rahvusvaheline võistlus” class=”no-icon-bg” link=”url:%23|title:Read%20More||”]Kui tahad noore ettevõtjana end proovile panna rahvusvahelisel areenil, siis saada oma (õpilas)firma konkursile 20 Under 20[/dt_sc_iconbox][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_single_image image=”24843″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_column_text]Kevadkooli päevakava näeb välja järgmine:

 

Esmaspäev, 25. aprill:

Kl 10: Kevadkooli avamine / Tutvumismäng

Ideede esitlemine, tiimide moodustamine, mentorite valimine

Kl 13: Lõunapaus

Kl14: Töötuba: kuidas ehitada toodet

vt eelmise aasta töötuba How to build hyper casual games based on Buildbox.com 

Kl 15 Ehitamine tiimides

Teisipäev, 26. aprill:

Kl 10: Töötuba: kasutajasõbralik tootedisain

Kl 11: Ehitamine tiimides

Kl 13: Lõunapaus

Kl 14: Üllatusesineja

Kl 15: Ehitamine tiimides

Kolmapäev, 27. aprill:

Kl 10: Toote esitlemise töötuba

Kl 11: Ehitamine tiimides

Kl 13: Lõunapaus

Kl 14: Viimane aeg ehitada

Kl 16: Toodete esitlus
[/vc_column_text][vc_column_text]Kevadkoolis on tiimidel abiks juba Hüppelaual kogenud ning mõned uued mentorid:

Märt Lume – Märt on hariduslikke VR-lahendusi pakkuva ettevõtte Futuclass kaasasutaja ja Eesti Virtuaal- ja Liitreaalsuse Assotsatsiooni juht. Märdil on väga laiad ja sügavad teadmised ja oskused mängude arendamises ja disainis ning üldse digitoodete ehitamisel. Vabal ajal meeldib talle pikemalt reisida ja nautida abikaasa poolt valmistatud ukraina köögi paremaid palasid.

Raigo Vilur – Raigo on kogenud tarkvaraarendaja, kes töötab peamiselt c++ ja  Java keeltes. Tal on kogemusi juhtimis- ja maksesüsteemide ehitamisega ning talle meeldib pidevalt uusi asju juurde õppida.

Sander Tammer – Sander juhib Eesti suurimas raamatuketis Rahva Raamat mobiiliäppide arendust, samuti on Sander panustanud Eesti esimese päikeseauto Solaride ehitamisse. Esimesest Hüppelauast alates on Sander leiutanud erinevaid tooteid nagu nutikas seljakott kuni mobiilimängudeni välja. Igal nädalal leiab ta lisaks veel kümme tundi jalgrattasõiduks, seda nii maanteel kui maastikul.

Kaarel Reinvars – Kaarel asus juba 10-aastasena omal käel programmeerimist õppima ning on iseõppimiskeskkondades selgeks õppinud mitu keelt.
Praegu töötab ta suunamudijatele teenuseid pakkuva platvormi Modash, ja hobi korras ehitab Arduino ja Raspberry Pi abil töötavaid seadmeid. Kaarel on läbi teinud ka skydive pitchi ehk esitlenud investoritele oma toodet lennukist langevarjuga alla hüpates.

Dmitri Orehhov – Dima on aktiivne noor, kes juba gümnaasiumipäevil korraldas kodulinnas Jõhvis tantsuüritust, millest on tänaseks kasvanud välja tänavatantsufestival J-Fest. Praegu õpib ta Tallinna Ülikoolis sotsioloogiat ning avardab oma silmaringi meelishobiga, milleks on reisimine.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row]