Õpilaste teadusfestival

/ Kuupäev: 11. apr 2023 - 12. apr 2023 / Algab: 9:30 / Kestvus: 8h

Eesti Teadusagentuur kutsub osalema õpilaste teadusfestivalil, mis toimub 11. ja 12. aprillil Eesti Rahva Muuseumis. Põnevaid ja sisukaid ettevõtmisi jagub igas vanuses õpilastele algklassidest gümnaasiumini.

Festivali keskseks sündmuseks on  õpilaste teadustööde riikliku konkursi II voor, kus Eesti parimad õpilasuurijad tutvustavad oma uurimistöid. Posterettekandeid saavad uudistada kõik külastajad, ühtlasi on see hea võimalus uurimisteema leidmiseks õpilastele, kel loov- või uurimistöö tegemine alles ees. 12. aprillil antakse üle riiklikud preemiad ja koostööpartnerite eriauhinnad. Üle mitme aasta tutvustavad festivalil oma uurimusi ka algkoolide õpilased.

Kahe päeva jooksul toimuvad töötoad, teadusetendused ja ettekanded.  Töötubadesse on vaja eelregistreerida kodulehel: miks.ee/tootuba. Töötube viivad läbi näiteks Eesti Meremuuseum, Eesti Noorte Teaduste Akadeemia, Rakvere Reaalkool ja Rändav bioklass. 

Samuti julgustame kõiki (kooli)gruppe osa võtma lavaprogrammist, kus erinevate teaduse ja inseneeriaga seotud elualade esinejad tutvustavad kaasahaaravalt oma tööd ning aitavad seeläbi noortel teha teadlikumaid karjäärivalikuid. Lavaprogrammile ei pea registreerima, saali mahub ligi 300 inimest ja kõik huvilised on oodatud! Teaduslikku kultuurielamust pakuvad teadusteatrid. Lisaks kutsub külastajaid uudistama messiala koos teaduse populariseerijatega üle Eesti. 

Nooremaid festivalikülastajaid ootab Teatribussi lõbusalt teadusküllane etendus “Professor Peni”, mis tutvustab maavarade põnevat maailma. Etendus toimub 11. aprillil kell 11-12, lähemalt saab lugeda siit. Sarnaselt lavaprogrammiga ei ole vaja eelnevalt registreerida.

Õpilaste teadusfestivalil osalemine on tasuta, ootame osalema ka õpetajaid! Klassidel ja teistel suurematel gruppidel soovitame külastuse märtsi jooksul registreerida – siis saame teile festivali käepaelad juba ette saata ja te ei pea saabudes järjekorras ootama! 

Õpilaste teadusfestival on külastajatele avatud teisipäeval, 11. aprillil kell 9.30-18.00 ja kolmapäeval, 12. aprillil kell 9.15-15.00. Õpilaste teadustööde riikliku konkursi autasustamine algab kolmapäeval kell 13 ning ülekannet auhinnagalast saab jälgida ka portaalis miks.ee.

Lähemalt saab lugeda festivali veebilehelt www.miks.ee/teadusfestival.