Tantsud tänaval

J-Fest toob tänavatantsu Jõhvi ja Tallinna

J-Fest on noorte korraldatud tänavatantsufestival, mis ühendab igas vanuses tantsu-, kunsti- ja muidu loovaid inimesi nii Eestist kui mujalt maailmast. 

Esimest korda sündis festival praktilise koolitööna Jõhvi Gümnaasiumis 2019. aastal. Üritus osutus nii populaarseks, et korraldajad otsustasid ürituse uuesti ja veelgi suruemalt ette võtta: 2020. aastal sai J-Festi näha lausa kahe ürituse vormis: J-Fest Mini Viimsis ja J-Fest 2020 Jõhvis. Mõlema üritusega jäid nii osalejad kui publik väga rahule. 

Sestap on korraldajad 2022. aasta suveks teinud veelgi suuremad plaanid ja üritus toimub korraga nii Tallinnas kui ka festivali sünnilinnas Jõhvis. Korraldusmeeskonnaga on liitunud mitmed oma valdkonna professionaalid, et ületada eelnevalt seatud standardid. 

Sellel aastal näeb J-Festil Showcase* võistlusi 21. mail Jõhvi Kontserdimajas, Battle* võistlusi Tallinnas klubis Hall ja Vogue balli* Tallinnas Sveta baaris. Lisaks toimub konverents, kus arutatakse tänavatantsu tähtsust Eesti kultuuris.

Meediakajastus

Tantsutalendid telekas

Vaata 2020. aasta festivali meediakajastust Kanal 2 Reporteris ja ETV+ programmis

Toeta noori talente

Anna üritusele hoogu

Aita ettevõtlikel Jõhvi noortel teha veel ägedamat festivali ja toeta nende tegevust Hooandjas

Püsi kanalil!

Tantsud sotsiaalmeedias

Jälgi tantsufestivali sotsiaalmeediakanaleid Instagramis ja Facebookis

* Terminite seletus:

Showcase on tantsustiilide abil loodud tantsukompositsioon. Tavaliselt koostatakse showcase numbrit erinevatest liigutuste kombinatsioonidest. Antud esitlus on väga populaarne just tantsugruppidel, kuid esineda võib ka üks inimene.

Battle ehk dance battle (ingl. tantsuline võitlus) on võistlemine üksteise ees kordamööda. Iga osaleja ülesanne on näidata oma oskusi ja proovida vastase omadest nö “üle hüpata”.

Vogue Ball on üritus, kus osalejad tantsivad, kõnnivad, poseerivad, esinevad ning teevad lip-synci, et saada auhindu.

Kas see leht oli kasulik?