Eestlased hajalas

Eestlased hajalas

“Küsimus ongi selles, kust eestlus algab. Millal lapsele, kes veel ei räägi, aga kel on aistingud murust või lumest või lõunamaa ööst ja ookeanist, millal tema jaoks saab alguse rahvuslik kultuur? Ilmselt siis kui ta hakkab asjadele nime andma, kõnelema.

/…/

Mis see siis on, see eestilik? Ma ei taha siit ära minna nii, et raskuskese ära kaob. Tahan jalaga astudes tunda, et põhi on olemas.”

 

Marjustini sajand. Kõnelused Marju Lauristiniga elust, Eestist, Euroopast.
Marju Lauristin, Ene Hion, Margot Visnap
Hea Lugu, Tallinn, 2016

Kuula taskuhäälingu formaadis audiosarja Globaalsed eestlased, mille eesmärk on luua aastatel 2016–2022 mälupilt sajast säravast Eesti inimesest ja sõpradest üle maailma, üksteiselt õppida ning tuua meid teineteisele lähemale.

Sarnase nimega on ka üleilmse eestlaste ja Eesti sõprade võrgustik Globaalne eestlane, millega on oodatud liituma kõik hingelt globaalsed eestlased.

Jaga oma kogemusi

Osale kirjutamisvõistlusel

Ajakiri Hea Laps ja MTÜ Lõimeleer kuulutavad välja kirjutamisvõistluse „Kodu kahel maal – mida õpetas mulle koroonaaeg?”

Rändelained Eesti ajaloos

Iga kümnes eestlane elab hajalas

Inimarengu aruanne 2016/17 annab põhjaliku üle- ja sissevaate erinevatest rändeperioodidest ja hajalas elavatest kogukondadest

Hääled hajalast

Lood eestlastest mujal

Vikerraadio eetris on igal pühapäeval hommikuprogrammi osana “Hajala ringvaade”

Kas see leht oli kasulik?