NOVA arutelu: e-edulugu tervise hinnaga?

IT-sektor toob Eestile au ja kuulsust, kuid vähem räägitakse seal valitsevatest ohtudest ja mõjudest vaimsele tervisele, läbipõlemine on paraku tavaline.

Oma kogemusi jagavad ettevõtjad Triin Kask ja Marko Russiver.

Triin Kask asutas 2008. aastal oma esimese iduettevõtte, mis tegeles parkimise automatiseerimisega. Sellest kasvas omakorda seitse aastat hiljem välja järgmine ettevõte Nevercode, mis sõlmis koostöölepingu ka maailma suurima ettevõtte Google’iga. Kuid aastate viisi rängalt rabades ei osanud Triin ise ära tunda ennast vaevavaid ärevushäireid, kuni jõudis lõpuks depressiooniga psühhiaatri juurde ja otsustas ettevõtte igapäevasest juthimisest kõrvale astuda. Pärast aastatepikkust endaga tegelemist suudab ta taas elust rõõmu tunda.  

Teenusedisainer Marko Russiver ehitas üle viie aasta ettevõtet Guaana, mis aitas paljudel teadlastel maailmas omavahel paremini suhelda, kuid selle töö käigus langes Marko ise raskesse kliinilisse depressiooni, sest tööd rabades unustas ta süüa, magada ja väikestest asjadest rõõmu tunda. Ta alustas samm-sammu haaval oma elustiili muutmist alates telefoni meeldetuletuste kinnikeeramisest kuni magama- ja söömahakkamisest. Ta leidis endale toreda hobi ja otsustas oma muredest hästi avameelselt rääkida, et sellega ka teisi aidata. Näiteks on ta oma kogemusest rääkinud TEDx-kõnes. 

Üritus on kõigile osalejatele tasuta, aga et korraldajad teaks piisavalt suupisteid varuda, palume end registreerida siin.

Date

16. nov. 2022
Expired!

Time

16:00 - 18:00

Labels

Arutelu,
TASUTA

Location

Vabamu
Category
Noorte Vabamu

Organizer

Noorte Vabamu
Email
info@vabamu.ee
Website
http://nova.vabamu.ee