Enter Bootcamp

28. juunist 3.juulini toimub Orissaares programeerimislaager Enter Bootcamp. Üritus kujutab endast 6-päevast intensiivset õppelaagrit Orissaares, mille jooksul avaneb poolesajal noorel vanuses 16–19 võimalus omandada nädala jooksul programmeerimise ja veebiarenduse algteadmised ning luua nädala lõpus toimuva hackathon’i jooksul tiimides funktsionaalne veebileht.
Laagri eesmärgiks on tutvustada programmeerimist ja veebiarendust erineva kultuurilise, majandusliku ja keelelise taustaga noortele. Nädala vältel õpetatakse osalejatele shell script’i, HTML-i, CSS-i ning Pythonit koos Flaski veebiraamistikuga. Samuti toimuvad mitmed loengud näitamaks tehnoloogiamaailma mitmekesisust ja võimalusi.
Laagri jooksul toimub hulgaliselt väiksemaid võistlusi ning nädala lõpus leiab aset Web 2.0 teemaline hackathon, mille käigus on osalejatel võimalus panna nädala jooksul omandatud oskused käiku ja koostöös tiimikaaslastega luua funktsionaalne ja kasutajasõbralik veebileht. Laagri pikaaegse mõju tagame läbi iseseisva õppeprogrammi, mis tutvustab osalejatele programmeerimise õppimise lihtsust ning motiveerib osalejaid enda oskusi edasi arendama. Õppele plaanime juurde ka mitmeid teisi töötube ja kõnesid, nt Wise töötoad tiimitööst ja UI/UX-ist. Nende eesmärk on eelkõige avardada osalejate silmaringi ja näidata IT-sektoris olevaid võimalusi, näiteks käsitleda ka müstilist Web 3.0.
Ajakava on üpriski intensiivne ehk programm algab iga päev kell 9:00 ning kestab kuni 18:00, sellesse vahemikku jääb muidugi ka lõunasöök ning erinevad töötoad ja kõned. Muidugi võivad osalejad teha päeval pause ning puhata, kuna enamus õppest toimub iseseisvalt. Õhtuted on vabamad ning nende sisuks on sotsiaalsed ettevõtmised, näiteks jalgpall, viktoriinid, grillimine… 
Nädala lõpus toimub hackathon, kus tiimid valivad endale probleemi lahendamiseks, mida neil aitavad lahendada mentorid, kes ka Orissaarde vähemalt päevaks kohale tulevad. Iga tiim peaks hoosloome lõpuks valitud probleemi lahendama enda ehitatud veebirakenduse abil. Parimaid ootavad ka auhinnad!

Date

28. juuni 2022 - 03. juuli 2022
Expired!

Time

All Day

Labels

Ettevõtlus,
Võistlus

Organizer

MTÜ Edukoht
Website
https://www.edukoht.ee/