Biosfääri kodanikud

Vabamus sai kevadel hoo sisse Noorte Vabamu virtuaalne arutelusari, mis alustab nüüd teist hooaega. Neljapäeval, 11. novembril kell 15 on oodatud 1419aastased noored osalema keskkonnateemasid käsitlevas veebipõhises vestlusringis. Arutelu veab bioloog ja looduskaitsja Silvia Lotman.

Seminar viiakse läbi koos Eestimaa Looduse Fondiga ning arutelu alla tuleb see, millist rolli loodus mängib inimkonna ajaloos ja milline on noorte roll looduse kaitse tähtsustamisel. Seminari külaliseks on Silvia Lotman, kes on kogu oma teadliku elu olnud looduskaitsja. Hariduselt bioloogina jutustab ta sellest, millised loomad, taimed ja teised elukad meiega planeeti Maa jagavad ning mida me teame ja ei tea sellest suurest süsteemist mida nimetatakse biosfäär. Keskkonnaaktivistina toob ta näiteid noorte ja aktivismi rollist looduskaitse tähtsustamisel, ühiskondlike muutuste ellu kutsumisel ja kutsub arutlema, mida igaüks meist ise teha saab ja unistama sellest, milline saab olema inimese ja looduse suhe tulevikus.

Aruteluks valmistumiseks võib iga osaleja eelnevalt tutvuda ülevaatlike keskkonnateemaliste materjalidega NoVa õpiampsude lehel. Näitlikud teemad: mida prognoosivad teadlased kliimamuutuste vallas, kuidas mõõta ja vähendada oma ökoloogilist jalajälge või miks võiks iga noor hakata Euroopa Liidu kliimasaadikuks.

Noorte Vabamu korraldab vestlusringe erinevatel ja noortele olulistel teemadel. Juba toimunud kohtumistel on arutletud noorte radikaliseerumise ning vaenukõne äratundmise teemadel. Käesoleval sügisel on plaanis vestlusringid keskkonnakaitsest ja seksuaaltervisest, talvel võtame jutuks aga globaalse eestluse ja muud huvitavad teemad.

Vestluringid toimuvad üks kord kuus, iga kuu viimasel neljapäeval. Teavet nende toimumise kohta leiab Noorte Vabamu lehelt ja erinevates noortevõrgustikes. Noorte Vabamu seminarisarja toetab Saksamaa Suursaatkond.

Registreeri üritusele siin: https://forms.gle/NogpKFKNMvHnsvsy8

11. novembril kell 15 toimuva seminari Zoomi link:
https://us02web.zoom.us/j/86100690139

Meeting ID: 861 0069 0139
Passcode: 515408

 

Date

11. nov. 2021
Expired!

Time

15:00 - 16:30

Labels

Arutelu