Edu edetabelid: pane Eesti paika!

Igasugused edetabelid on leib meediale ja meelelahutus lugejatele. Kõige-kõigemate nimekirjade abil saab kujundada riigi rahvusvahelist kuvandit, ootusi vabal turul, globaalset mõjukust ja isegi sisendada valijatesse usku rahvuslikku müüti oma riigi edust ja saavutustest.

Igasugused reitingud on samas tihti väga subjektiivsed. Uuringu usaldusväärsus sõltub väga paljudest teguritest – teabele juurdepääsust, andmete valiku ja selle opereerimise oskusest jne. Harvad pole ka need juhtumid, kus riigid üritavad oma andmetega manipuleerida, et saada edetabelites kõrgemat positsiooni. Näiteks lõpetas Maailmapank 2021. aastal oma Doing Business edetabeli avaldamise, sest mõned riigid hakkasid seda kasutama oma poliitilise võimu kasvatamiseks. Reitingu-uuringute ülesanne ei ole aga esitada 100% objektiivset pilti, vaid aidata kujundada hinnangut kui olemasolevat infot on kas liiga vähe või vastupidi, liiga palju ning seda on raske üldistada ja süstematiseerida.

NoVa uuris 2021-22 aastatel avaldatud mõjukaid rahvusvahelisi edetabeleid ja Eesti asetust neis. Millistes valdkondades ja tabelites oleme teistest ees ning kus ei lähe meil nii hästi? Tee läbi see põnev test ja pane Eesti paika!


Kui palju Eesti panustab maailma ühesse hüvesse?

Simon Anholt teab, mis on Hea riigi saladus. Kuula ja uuri välja, kes kõige rohkem panustab meie planeedi hüvesse Heade riikide indeksis.

Kui soovid ka edaspidi Eesti käekäiku ja reitinguid jälgida, siis külasta sagedamini või telli endale Estonian World uudiseid


Valimiste lubadused 2007 aastal 🙂