Muuseumitund vabadusest

Asukoht: Vabamu / Kuupäev: 22. mai 2023 - 30. nov 2023 / Algab: 08.00 / Kestvus: 1,5h

Ida-Virumaa, Tallinna ja Maardu vene emakeelega noortel on võimalus külastada Vabamut, et osaleda muuseumitunnis “Vabadus kui meie suurim varandus”.

Tund on mõeldud 7.-12. klassi õpilastele ning käsitleb sõja ja rahu teemat, rääkides lugusid eestlaste valikutest Teise maailmasõja ja sellega kaasnenud okupatsioonide ajal. Tund on osalejatele tasuta.

Väärtuspõhises ja aktiivõppele keskenduvas muuseumitunnis uurime Teise maailmasõja ja elulugude kaudu, milliseks võis ja võib kujuneda inimese elusaatus sõjakeerises ning karmi käe poliitika all. Millega ollakse valmis riskima, et seista oma kodumaa, lähedaste ja vabaduste eest ning mida need valikud endaga kaasa võivad tuua? Lähemalt analüüsime Eesti poliitilist olukorda ja valikuid Teise maailmasõja eel ja järel. Samuti räägime viie erineva inimese eluloo taustal vastupanust, põgenemisest ja võõra võimu eest rindele minemisest. Lisaks arutleme, mida saab meist igaüks ise ära teha, et kätte võideldud riiklikku iseseivust ja demokraatiaga kaasnevaid vabadusi hoida ja väärtustada.

Kestus: 90 minutit

Keeled: eesti või vene keel

Broneerimine: broneering@vabamu.ee või 668 0250.

Muuseumitundi on võimalik tellida 13.03 – 30.11.2023.

Maardust ja Ida-Virumaalt tulijatel on võimalik taotleda osalist bussisõidutoetust.

Muuseumitundide läbiviimist ja veebikursuse välja töötamist toetab Kaitseministeerium.